Проведено вечерно бдение със свещи по повод Международния ден за съпричастност със засегнатите от ХИВ/СПИН

Поповод Международния ден за съпричастност със засегнатите от ХИВ/СПИН на 17 май 2026 г. от 19:00 часа Регионална здравна инспекция – Перник, в партньорство с Международен младежки център – Перник и Български младежки червен кръст – Перник, за трета поредна година проведе вечерно бдение със свещи във формата на панделка – символ на съпричастност към хората, живеещи с ХИВ/СПИН, и в памет на жертвите на заболяването. Светлината на запалените свещи символизира надеждата, съпричастността и необходимостта от повишаване на обществената информираност относно превенцията на ХИВ/СПИН.

Събитието се състоя пред сградата на Международен младежки център – Перник в гр. Перник и събра представители на институции, партньорски организации, млади хора и граждани, които заедно отправиха послание за подкрепа, толерантност и човешка солидарност.
Регионална здравна инспекция – Перник изказва искрена благодарност към своите партньори – Международен младежки център – Перник и Български младежки червен кръст – Перник, както и към всички участници, които със своето присъствие изразиха съпричастност към хората, живеещи с ХИВ/СПИН, и техните семейства.

С общи усилия продължаваме да насърчаваме информираността, съпричастността и подкрепата към хората, засегнати от ХИВ/СПИН.

Scroll to Top