На 12 май 2026 г. стартира Регионална информационна кампания за отбелязване на 19 май – Европейски ден за борба със затлъстяването, с мото: „С грижа към себе си – с мисъл към бъдещето”. Същата се реализира в партньорство с учебни заведения на територията на обл. Перник.
В рамките на кампанията се планира осъществяване на следните инициативи:
1. Провеждане на дискусии с ученици с представяне на препоръки за здравословно хранене – използване на интерактивни методи за работа.
2. Организиране на „Ден на отворените врати“, който ще се състои на 18 май 2026 г. от 13:30 – 16:00 ч. за провеждане на консултации на лица в трудоспособна възраст на база показатели, определени с телесен анализатор.
3. Разпространение на здравно-образователни материали сред различни възрастови групи от населението.
